Opdrætter / Engelsk Cocker Spaniel

Engelsk Cocker Spaniel - Opdrættere står i alfabetisk orden.

Kennel Beach-Cock's
 
Benedicte Andersen
Albert Ginges Vej 3 A
9800 Hjørring
Telefonnummer: +45 23450376
benedicte@beachcock.dk
www.beachcock.dk
 
 
_________________________________________________________________
Kennel Bluejoy

Christina Madsen
Delhøjvej 13 
4571 Grevinge
Telefonnummer: +45 40251087
Bluejoy@live.dk 
www.bluejoy.dk 
 


Har gennemgået DKK's opdrætteruddannelse
——————————————————————————————————————
 
Kennel Cockerpets

Pia Hauge
Snebjerg Hovedgade 50
7400 Herning
Telefonnummer: +45 61188411
cockerpets@live.dk

Har gennemgået DKK's opdrætteruddannelse
——————————————————————————————————————
 
Kennel Cockerright

Kristina J. Hellesøe
Mosbøl Alle 8
2770 Kastrup
Telefonnummer: +45 21649268
akahellesoe@mail.tele.dk
 
Har gennemgået DKK's opdrætteruddannelse
 —————————————————————————————————————
 
Kennel Elmelund

Pia Elmelund
Præstevejen 4, Østrup
5450 Otterup
Telefonnummer: +45 63820052 og +45 26252828
kennel-elmelund@mail.dk
Har gennemgået DKK's opdrætteruddannelse
——————————————————————————————————————
 
Kennel Jeunesse-Dogs

Connie Samuelsen
Kruusevej 24
4220 Korsør
Telefonnummer: +45 20402810
s.samuelsen@mail.dk

Har gennemgået DKK's opdrætteruddannelse
——————————————————————————————————————
 
Kennel Monlife
 
Monna Nielsen
Damgårdvej 9
6230 Rødekro
Telefonnummer +45 58267509 og +45 23490094
 
——————————————————————————————————————
 
Kennel Sisebjerg

Hans Henrik Jensen
Foldingbrovej 8
6230 Rødekro
Telefonnummer: +45 25609494
sisebjerg@mail.dk

Har gennemgået DKK's opdrætteruddannelse
——————————————————————————————————————
 

Kennel Vanilla Joy

Sine og Nikolai Bach
Gammelstrupvej 15
8740 Brædstrup
Telefonnummer: +45 26597819
bach.sine@gmail.com
 Har gennemgået DKK's opdrætteruddannelse
——————————————————————————————————————
 
Kennel Vibcocks

Lene & Steen Jensen
Gl. Århusvej 268A
8800 Viborg
Telefonnummer: +45 28106700
vibcocks@gmail.com
 
——————————————————————————————————————

Kennel WitchCocker

Mette Bach Hansen
Vænget 3
4593 Eskebjerg
Telefonnummer: +45 22721417
witchcocker@gmail.com
www.witchcocker.dk
                                                               Opdrætter uddannelse

                                         Har gennemgået DKK's opdrætteruddannelse
—————————————————————————————————————— 
Kennel Xalla
 
Conny Petersen
Pilestrædet 10
Sdr. Nissum, 6990 Ulfborg
Telefonnummer: +45 20306480 og +45 96793000


Har gennemgået DKK's opdrætteruddannelse
——————————————————————————————————————
Suzan Schmidt | CVR: 35182624 | Vandlinggårdvej 8, 6100 Haderslev  | Tlf.: 29925887